Staś tarkowski charakterystyka karta pracy

Pobierz

Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Cieszy się żelaznym zdrowiem.Zadanie pracy domowej: rozdanie uczniom krzyżówki, którą mają rozwiązać i wkleić do zeszytu.. Staś miał czternaście lat.. Przypomnienie sytuacji, w których dzieci nie musiały wędrować pieszo.. Jednak prawdziwą odwagą i niezłomnością wykazał się podczas audiencji u Mahdiego.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Ćwiczenie przygotowujące do pisania charakterystyki - dopisanie przymiotników do rzeczowników i odwrotnie 5.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Bohater powieści był 14-letnim chłopcem, synem polskiego inżyniera zatrudnionego przy budowie i konserwacji Kanału Sueskiego.Jego matka zmarła przy porodzie.. Ojciec natomiast był Polakiem.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Plan charakterystyki 1.. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Był synem inżyniera Tarkowskiego, a matka jego była Francuzką, lecz zmarła przy porodzie.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Cele: Uczeń: wie, czym jest charakterystyka postaci, zna treść lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, Informacje te muszą być posegrowane w odpowiednie grupy (osobno cechy charakteru, psychiki, zachowania itd.).

Karta pracy - Redagujemy charakterystykę Stasia Tarkowskiego.

5.Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. Pamiętaj o starannym zapisie i akapitach, unikaj błędów.. Spotkanie z lwem .Staś Tarkowski - baza potrzebna do redagowania charakterystyki: W klasie VI a wyglądało to w ten sposób: W VI b skorzystałam ze stworzonej przeze mnie karty pracy: Rzecz jasna na kolejnej lekcji uczniowie redagowali charakterystykę Stasia.. Nel Rawlison zaś miała tylko osiem lat i była narodowości angielskiej, a jej ojciec wraz z tatą Stasia zajmował się budową Kanału Sueskiego.TEMAT : Wspólne redagowanie charakterystyki Stasia Tarkowskiego - bohatera powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Był blondynem o niebieskich oczach.Staś Tarkowski to bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i puszczy".. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Bardzo ważnym elementem pracy nad charakterystyką jest wcześniejsze zebranie jak największej ilości informacji o prezentowanej postaci.. Cele lekcji: Ucze ń: − zna tre ść lektury, − wie jakie s ą podstawowe zasady tworzenia charakterystyki, − ucze ń potrafi wyrazi ć własn ą opini ę na temat Stasia, − potrafi odnale źć w tek ście informacje dotycz ące głównego bohatera, − nazywa cechy charakteru,4.. W pewnym momencie, widząc w Omdurmanie głowę generała Gordona wbitą na pal, stracił wiarę w ratunek i uwolnienie..

Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy 4.6.

Polak, syn inżyniera, urodził się, wychował i doszedł do czternastego roku życiaNastępnie otrzymują kartę schematu charakterystyki piramidowej.. Staś miał czternaście lat.. Możesz wykorzystać własne słownictwo.. Charakterystyka Nel Rawlison 4.8.. Staś Tarkowski to chłopiec, który jest godny miana bohatera.Pochodził z Polski.Jego ojciec był inżynierem, który pracował przy Kanale Sueskim.Staś miał 14 lat i przyjaźnił się z Nel, córką kolegi ojca, pana Rawilsona.Chłopiec wyróżniał się wśród.portu używanych przez dzieci (zadanie 1. z karty pracy nr 2 "Dziwna podróż").. Staś Tarkowski mógłby zostać moim przyjacielem,ponieważ ma wiele zalet.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Jak wygląda?. Był blondynem o niebieskich oczach.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyStaś Tarkowski to jeden z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. Określenie cech charakteru Stasia - praca w grupach - każda z grup otrzymuje kartę pracy z wydarzeniami z życia Stasia i określa, jakie cechy charakteru i umiejętności chłopca się wtedy ujawniły.. Informacje znajdziesz na początku 1. rozdziału powieści..

Temat: "W pustyni i w puszczy" - charakterystyka postaci Stasia Tarkowskiego.

4 Wycieczka śladami Stasia i Nel Czynności uczniów pracujących w czterech grupach 1.Moim zdaniem Staś Tarkowski był naprawdę wyjątkowym chłopcem np.Gdy Nel była chora na FEBRĘ Staś dla swojej przyjaciółki zdobył lek czyli proszek chininy który uratował Nel a Staś miał wtedy tylko 14lat.Chłopiec był też sprytny i odważny np.Gdy przejeżdżali karawaną,na drodze spotkali lwa.Arabowie chcieli rzucić na pożarcie Kalego,ale Staś był tak mądry i odważny .Charakterystyka postaci Uwaga!. Poddał się biernie losowi.. Była Francuzką.. Najpierw spróbuj samodzielnie wykonać zadania (nr 1 i nr 2) z karty pracy "Chłopiec bohater", a następnie skorzystaj z notatki do lekcji i przepisz ją do zeszytu.. Ekranizacje W pustyni i w puszczy 4.11.. Nie wyparł się swej chrześcijańskiej wiary i nie przyjął za swoje .. (3/3) Charakterystyka Stasia Tarkowskiego, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyStaś Tarkowski - Test prawda/fałsz // odp.. Ogólne informacje nt. Stasia i jego rodziny.. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego 4.7. i poddane selekcji - należy oddzielić to,Stanisław Tarkowski - postać fikcyjna, główny bohater powieści W pustyni i w puszczy (1911) Henryka Sienkiewicza.. Charakterystyka postaci.. Opis wyglądu bohatera..

Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.Staś Tarkowski - charakterystyka.

Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.. Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.doc na koncie użytkownika dna8 • folder KARTY PRACY I INNE POMOCE • Data dodania: 12 paź 2012Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.. Losy Kalego - rzecz o tolerancji i równouprawnieniuCharakterystyka Stasia Tarkowskiego Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie.. Porządkują teraz zebrane informacje i przypisują do danej kategorii (uzupełnienie pisemne karty pracy).. - Poszukiwanie informacji; Trasa podróży Stasia i Nel - Praca z mapąStaś Tarkowski to czternastoletni Polak, który przyszedł na świat w Port Saidzie.. Notatka do zeszytu: Staś Tarkowski Kim jest?. Język powieści - Środki stylistyczne; Słoń w pułapce - Komiks (wersja bc) // // Ćwiczenie do komiksu (powtórka z gramatyki i nie tylko) Co znaczą te terminy?. Wychowaniem Stasia zajmował się ojciec i opiekunki.Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Napisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego według podanego niżej wzoru.. zarozumiały Czy zmienił się podczas podróży?Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. CELE LEKCJI: Poziom wiadomości: Uczeń: - zna treść lektury, - zna podstawowe zasady redagowania charakterystyki, Poziom umiejętności: Uczeń: - odszukuje w tekście informacje dotyczące głównego .Temat: Staś Tarkowski - rycerz bez skazy.. Jego matka zmarła przy porodzie dlatego wychowuje go ojciec - inżynier Władysław Tarkowski.. Kiedy w mieście panował głód Staś poszedł do pracy, aby zdobyć jedzenie dla Nel, to świadczyło o tym że był bardzo dobry dla Nel i pracowity .. Informacje znajdziesz na początku 1. rozdziału powieści.. Afryka w powieści W pustyni i w puszczy 4.12.. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Na tle swoich rówieśników wyróżniał się zarówno zręcznością i siłą, jak .Temat: Sta ś Tarkowski - rycerz bez skazy.. Hasła do krzyżówki: 1) pies Nel (Saba) 2) inaczej malaria, zachorowała na nią Nel (febra) 3) nazwisko Stasia (Tarkowski) 4) tam Staś i Nel przeżyli burzę piaskową (pustynia) 5) grupa podróżnych ze zwierzętami jucznymi .4.5.. Rozwinięcie:Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Inni bohaterowie 4.9.. Burza piaskowa - opis przygody 4.13.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Gdy go poznajemy kończył czternasty rok.. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. W sensie praktycznym wydzielenie miejsca na opis poszczególnych cech ma skłonić uczniów do ważenia słów i wybierania tych pomysłów, które najlepiej opisują postać.Konspekt zajęć, Stanisław Tarkowski ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt