Jak odwołać się do fragmentu w rozprawce

Pobierz

Jeśli konkluzja naszej rozprawki jest niejednoznaczna, powinniśmy użyć w rozwinięciu także "kontrargumentu".. Wtedy oczywistym będzie, że teza jest odpowiedzią na pytanie i nie może być to teza zła.. Witajcie, Mam taki problem bo piszę rozprawki na 1 bo nie wiem jak je napisać .. Prosze o dokladne wyjasnienie.. Question from @Magda989898 - Liceum/Technikum - MaturaByć może przez to się oblewa rozprawki szczególnie maturę.Wraca koszmar na maturze.. To właśnie pytanie zadane na początku.Apr 12, 2022 Rozwiniecie.. kiedy proszą Cię o odwołanie się do innych fragmentów tekstu/całego tekstuMay 23, 2022Witam, jestem świeżo po maturze z polskiego, i boję się że popełniłem błąd kardynalny… Wziąłem tęsknote która nas niszczy.. Odpowiedź zozunia podany fragment należy zinterpretować i zwięźle opisać, odnieść się do niego.. - W jednym z fragmentów (w jednym z rozdziałów, w jednej ze scen) bohater mówi:….. Czy to ma byc straszczenie całej lektury w argumencie?. Jeżeli piszę mi, aby odwołać się podanego fragmentu i całęgo utworu a ja odołąm siętylko do fragmentu bo popiszę z tego utworu i 2 innych .. to uznają mi tą rozprawkę .May 19, 2021Najważniejsze jest to, aby podsumować każdy przedstawiony wyżej argument z odwołaniem do jednej sytuacji lub zachowania bohatera z tekstu.. Należy to zrobić możliwie jak najkrócej, jednak nie zatracając sensu wypowiedzi..

Odwołanie się do fragmentu tekstu.

Napisałem 2 argumenty do Lalki jak pisało i w 3 odniosłem się do "Kordiana" Napisałem autora poprawnie, jednak w 2 zdaniach pomyliłem lekturę z "Dziadami" i napisalem że Kordian wygłosił wielką improwizacje i obraził Boga.May 31, 2022Sep 26, 20201 day agoMay 24, 2022W rozwinięciu przywołać musimy co najmniej dwa argumenty, przemawiające na rzecz naszej tezy.. Możesz też postawić hipotezę.. Zatem - pomyśl najpierw nad tym, co wynika z argumentów i dopiero potem napisz tezę.. - cześć kochana - 30% i do domu - xD ty no kozacki montaż na początku filmiku - to uczucie kiedy walczę o 100% na ang rozszerzonym, 80% na matmie roz, 60% na inf i 30 na polskim XDD - Słowa zawarte w cytacie liczą się do ogólnej ilości słów w rozprawce?Ale wystarcza, by dostać za nią co najmniej 3 pkt.. zawsze określamy bohaterów i to, jakich wydarzeń dotyczy fragment; nie streszczamyNov 21, 2021May 4, 2022Jun 2, 2022May 3, 2022Mar 23, 20221. zacytować fragment utworu, a następnie szczegółowo go omówić i zinterpretować najistotniejsze elementy; 2. nawiązać do materiału źródłowego w sposób pośredni, używając opisywanego fragmentu jako argumentu..

- Chciałbym odwołać się do słów głównej bohaterki:….

Zatrzymajcie się więc dłużej nad tekstem.. - Opinię tę potwierdzają słowa bohatera:….. Postaram się uzasadnić to stanowisko.. By nie wchodzić dalej w temat kontrargumentów, ograniczmy się do takiego przykładu: Rozprawka: czas wolny nastolatków.May 3, 2022Pamiętajcie, że fragmenty przywołane w arkuszu są wybrane w taki sposób, aby umożliwić Wam stworzenie rozwiniętej wypowiedzi.. - Kiedy jeden argument jest w wielkości rozprawek jakie piszesz.. Tak samo postepujesz z wybranymi przez siebie argumentami.. - Bohater, który mówi:… sam wydaje sobie opinię.. Lektura mówi, że Polacy nie byli gotowi do powstania.. Dodaj swoją odpowiedźJeżeli na rozprawce maturalnej jest napisane, aby odwołać się do podanego fragmentu |( np. LALKI ) I CAŁEGO UTWORU oraz innych tekstów kultury , a nie odwołam się do całości utworu to uznają mi rozprawkę ?Jeżeli na rozprawce maturalnej jest napisane, aby odwołać się do podanego fragmentu |( np. LALKI ) I CAŁEGO UTWORU oraz innych tekstów kultury, a nie odwołam się do całości utworu to uznają mi rozprawkę ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt