Przekształć zdania w mowę zależną

Pobierz

)Był to człowiek już stary, lat siedmiudziesiąt albo i więcej, ale czerstwy, wyprostowany, mający ruchy i postawę żołnierza.. Nauczyciel powiedział, że ma dla nas ćwiczenia, dzięki którym będziemy doskonalić nasz język.. Kate said she enough money.W sprawdzanych wypracowywaniach dostrzegłam, że macie problem z mową zależna.. Pytania .. Zamiana mowy niezależnej na zależną Żeby przekształcić zdanie w mowie niezależnej na zależną trzeba nasz cytat uzależnić składniowo od zdania nadrzędnego.. Przekształć fragment z narracji pierwszoosobowej w narrację trzecioosobową.. Dzięki za wszelką pomoc .. Trener zapytał mnie, skąd jestem.przekształć zdania zamieniając mowę niezależną na mowę zależną: 1.sekretarka poinformowała:''wiadomość została wysłana'' 2.oskarżony odpierał zarzuty:''oznajmiam,że nie było mnie wtedy na miejscu przestępstwa'' 3.chuligani krzyczeli:''zemścimy się za pobicie kolegi'' 4.nauczyciel przekazał wychowankom informację:''wycieczkaodbędzie się na początku przyszłego .Przekształć tekst, zamieniając mowę niezależną na zależną.. b) Problem przetrwania odpadów nie został jeszcze rozwiązany.. Pobierz test w wersji do druku (pdf) 1.. Janek, gdy wracał z kina, spotkał Zosie.. - Matka powiedziała mi: "Posprzątaj pokój".. Przekształć polecenia podane w mowie niezależnej na mowę zależną.. c)Tomek i Piotr oświadczyli: "Teraz wyjeżdżamy w góry, a po powrocie zaczynamy pisać nasze prace domowe"..

2010-03-04 19:43:39 Przekształć na mowę zależną .

2012-09-22 11:44:40Przytaczając czyjąś wypowiedź, można użyć mowy niezależnej lub zależnej.. O3 Ponumeruj zdania w kolejności chronologicznej.A Harris and Wilson got long prison sentences.B .Przekształć mowę niezależną w zależną i odwrotnie.. 2013-03-24 19:08:20Polski: przeredaguj mowę niezależną w zależną.. 2009-11-08 20:01:05 Zastosujesz mi mowę zależną ?. Poziom: Pre-intermediate.. Zastosuj synonimy czasownika "mówić".. Przekształć zdania w mowie zależnej w mowę niezależną na dwa wskazane sposoby.. Zosia stwierdziła, że się zastanowi.W zdaniach w mowie zależnej usuwamy wyrazy podkreślające stan uczuciowy osoby mówiącej, np. wykrzykniki.. Średni wynik: 47,85 % .. a)Jacek krzyknął: "Zaczekajcie na mnie!".. Wystarczy dodać do wypowiedzenia orzeczenie.mowa zaleŻna reported speech przeksztaŁĆ nastĘpujĄce zdania w mowie niezaleŻnej na mowĘ zaleŻnĄ za pomocĄ czasownika wprowadzajĄcego to say w czasie przeszŁym .. przeksztaŁĆ nastĘpujĄce zdania na mowĘ zaleŻnĄ, uŻywajĄc kaŻdego z wymienionych czasownikÓw tylko raz :suggested, enquired, informed, admitted, reported .Nov 12, 2021Mar 1, 2021 Przekształć mowę niezależną na mowę zależną.. Mowy niezależnej używa się najczęściej.. Polub to zadanie.. Przywitał się z nią i zaczęli rozmawiać.. Wstaw brakujące znaki interpunkcyjne.. - Matka powiedziała mi: "Posprzątaj pokój".Przekształć podane zdanie na mowę zależną..

Przekształć polecenia podane w mowie niezależnej na mowę zależną.

Zastosuj mowę zależną zamiast przytoczenia wypowiedzi bohatera.Zastosowanie Mowę zależną stosujemy, kiedy przekazujemy czyjąś wypowiedź pośrednio, nie cytując jej wprost.. Pani spytała mnie: "Dziecko, czy o tej porze nie powinnaś być w.. Zobacz więcej.. Sylwia.. d)Sąsiedzi prosili, żebyśmy na długo nie zostawiali psa samego w domu.. 2014-03-03 20:18:37Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: napisz 3 zdania w mowie niezależneji przekształć je w mowe zależną .. Chłopiec polecił koleżance, aby wybrała się na kolejną część filmu Gwiezdne Wojny, które właśnie obejrzał.. Konstrukcja W mowie zależnej występuje następstwo czasów, czyli cofamy się o czas do tyłu w stosunku do czasu użytego w mowie niezależnej.. w celu przekazania cech charakterystycznych czyjejś wypowiedzi.. Powyższe zdanie przekształcone na mowę zależną: Rafał Hejna deklaruje, że większość szukała porad, jak się wyleczyć.. Mowę zależną można przekształcać na niezależną, a niezależną na zależną.Zdanie w mowie niezależnej można przekształcić na mowę zależną.. Ebenezer Scrooge powiedział: "Idę spać".. Przykłady:.Jak zatem przekształcić równoważnik zdania na zdania o tej samej treści?. fraszka o nauczycielce chemi (iwona) tylko zeby sie rymowalo .Przekształć podane zdania na równoważniki zdań.Równoważnik zdania - wyraz lub ciąg wyrazowy formalnie nietworzący zdania (ponieważ nie zawiera orzeczenia), oddający jednak tę samą treść co zdanie..

Przekształć zdania: ... Przekształć mowę niezależną na mowę zależną.

I dodaje, że planuje wrzucenie do sieci filmu pokazującego, jak być mądrym przed szkodą.1 Przekształć tekst z mowy zależnej na niezależną.. +1 pkt.. Ebenezer Scrooge powiedział: "Idę spać".. W tym odcinku postaram się rozwiać wasze wątpliwości.-----.Przekształć zdania w równoważnik zdania 2015-04-08 17:49:21 Przekształć na zdania negatywne.. b)Rodzice zapytali: "W jaki sposób zamierzasz naprawić swój błąd Kasiu?".. 2 Dokończ zdania według własnego pomysłu, stosując mowę zależną lub niezależną.Postarajmy się najpierw zdefiniować pojęcia, aby później przyjrzeć się temu jak mówić o tym, co ktoś powiedział i jak przekształcić mowę niezależną w mowę.Mar 23, 2021Żeby przekształcić zdanie w mowie niezależnej na zależną trzeba nasz cytat uzależnić składniowo od zdania nadrzędnego.. Szkoła - zapytaj eksperta (1554) .. Przekształć podane zdanie na mowę zależną (reported speech)-angielski 2009-04-23 10:27:53;Przekształć zdania na mowę zależną zaczynając od słów w nawiasie.. (She believes.). 5.I'm working on learning styles.Mowa zależna To przytoczenie wypowiedzi w formie zdania podrzędnego.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 7.Przekształć mowę niezależną w zależną: - Skąd jesteś- zapytał mnie trener..

... Wskaż mowę zależną i przekształć ją na dialog.

- A wie pan - odezwał się Profesor Tutka - że kiedyś miał się zgłosić do pana mój znajomy .Zadanie | Podane zdania przekształć na mowę zależną lub niezależną.. Question from @SuperDarusia - Szkoła podstawowa - Język angielski.. 2012-06-03 17:32:10; Przekształci mi ktoś te zdania poniżej na stronę bierną po angielsku?. Mama zapytała Anię, czy zrobiła zakupy.Zadanie 2.. Zmianie ulegają również określenia czasu w stosunku do zdania w mowie niezależnej: now -» then ago -» before next -»Przekształć poniższe zdania na "reported speech" - mowę zależną.. w celu dosłownego przytoczenia czyjejś wypowiedzi z uwagi na jej wagę.. Test rozwiązano 75347 razy.. Mama zapytała Anię: "Zrobiłaś zakupy?".. a) Nadeszły chmury.. Zastąp podane zdanie zdaniem bezpodmiotowym.. Marysia stwierdziła, że boli ją głowa i nigdzie dzisiaj nie pójdzie.Nov 13, 20211.Przekształć mowę zależną w mowę niezależną lub odwrotnie.. Rozwiąż test..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt