Obrona prometeusza argumenty

Pobierz

Drodzy Państwo, Dziś oceniamy postępowanie Prometeusza, greckiego tytana, człowieka o wielkim sercu i odwadze, który ma odbyć niezwykle ciężką karę za czyn, który na to na pewno nie zasługuje.. Podtytuł brzmiał: Organ Narodowej Obrony Narodów Kaukazu, a także Ukrainy i Turkiestanu.. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czynów.. Uważam, że ukaranie Prometeusza było nie słuszne, gdyż zrobił on dobry uczynek, pomagając ludziom.. Gdyby ludzie nie istnieli, nie miałbyś tylu hojnych ofiar, jakie Ci składają.. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego listu, natychmiast uwolnisz naszego dobroczyńcę.Człowiek Prometeusza był słaby i nagi.. Ulepił nas z gliny i ze swoich powtarzam ze swoich łez, oraz skradzionego ognia niebieskiego, z kt rego stworzył duszę, bez kt rego nie bylibyśmy ludźmi.. Jest winny popełnienia zbrodni na .Mowa obronna w sprawie oskarżonego Prometeusza Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Prometeusz poniósł karę za to, że bronił ludzi, wstawiał się za nimi, pomagał im i nie godził się na ludzką bezradność wobec planów boskich.. Kolejnym argumentem opowiadającym się za Prometeuszem jest to, że wyśledził w głębi ziemi cenne metale i nauczył odgadywać przyszłość.. Chciałeś by wybitnego herosa spotkała Twoja kara, zemsta.Wysoki Sądzie!. Dialog 1:Prometeusz - emigracyjne pismo kaukaskie w latach 20. i 30..

Gromadzimy argumenty do obrony Prometeusza - ćw.

Napisz własny mit.. (ustnie).. Użyj odpowiednich argumentów.. Jedynie jego postać, niepodobna do otaczających stworzeń, była widocznym obrazem bogów.. Piszę do ciebie z powodu tego, iż zupełnie nie zgadzam się z twoim wyrokiem dotyczącym Prometeusza.. Niby mdłe zjawy senne błądzili ludzie, bezradni wobec potęg przyrody, której nie rozumieli.Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza w sądzie.. Prometeusz poniósł karę za to, że bronił ludzi, wstawiał się za nimi, pomagał im i nie godził się na ludzką bezradność wobec planów boskich.Zeusie, sam wiesz, że jeśli Prometeusz nie stworzyłby człowieka, wówczas nie miałbyś komu rozkazywać, komu pomagać i kogo karać.. Okazałeś się samolubnym bogiem.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.sprzeciwił się bogom i pomógł ludziom, podarował im ogień, działał wg serca, sam przez to cierpiał, to nawet męczennik :) Proszę czekać.. 0. odpowiedział (a) 01.10.2009 o 15:04. ponieważ dał ludziom ogień.. bez niego ludzie umieraliby z zimna, głodu, nie wynaleźli by wielu rzeczy np. stopów (np. brązu)Atena nauczyła go wielu pożytecznych umiejętności, które przekazał ludziom.. Nie może on odpowiadać za lekkomyślność boga.Jednym z największych darów jakim obdarzył człowieka było życie oraz ogień, dzięki któremu ludzie mogli się ogrzać, przyrządzić posiłek i odstraszyć od swych siedzib dzikie, niebezpieczne zwierzęta..

Wyjasnij metaforyczne sformułowanie ,,Wytrwa przy swoim ogniu ''w odniesieniu o prometeusza.

W ten sposób Platon, autor Obrony.. wyraził podziw dla swego mistrza i pogardę dla jego sędziów.Platon przez osiem lat był uczniem Sokratesa i jego nieodłącznym towarzyszem.. Napisz mowę obrońcy skierowaną do Zeusa popartą konkretnymi argumentami.. (zeszycie).. Uważam, że Prometeusz w człowieku rozbudził ducha i dał mu moc panowania nad światem.Jak wszystkim nam wiadomo, Prometeusz nie uszanował zdania Zeusa - wykradł z Siedziby Bogów ogień i podarował go ludziom.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.Jednym z największych darów jakim obdarzył człowieka było życie oraz ogień, dzięki któremu ludzie mogli się ogrzać, przyrządzić posiłek i odstraszyć od swych siedzib dzikie, niebezpieczne zwierzęta.. Ludzie potrzebują jego pomocy a on nie może jej zaoferować.Podobne: podaj dwa argumenty antygony oraz dwa argumenty… podaj dwa argumenty antygony oraz dwa argumenty ismenyMorza Morze jest to część oceanu, oddzielona od… rozstrzygnij problem oraz podaj dwa argumenty z… w imieniu balladyny i kirkora napisz… podaj dwa argumenty Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod :Problematyka.. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czynów..

Czy nie uważasz, że Prometeusz nie postąpił odpowiednio?Podaj dwa argumenty,które mozna wykorzystać broniąc Prometeusza przed kara bogów?

Głupotą byłoby winić Prometeusza za czyn Zeusa!. Zadanie jest zamknięte.. Wszyscy wiemy, że to Prometeuszowi przypisuje się stworzenie człowieka.. Palce miał zakończone kruchymi paznokciami, więc nie nadawały się do obrony przed dzikimi zwierzętami.. Język angielski.. Ty dając mu tak okrutną karę ,utrudniłeś mu to, już nic nie może zrobić by im pomóc.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.Dał chorym lekarstwa kojące i wynalazł zioła, które usuwają ból..

Obrona Sokratesa to bliski literaturze faktu zapis mowy wygłoszonej przez Sokratesa przed sądem i zarazem mądra, ironiczna, pełna goryczy obrona.

Ten w odwecie wysłał na Ziemię piękną Pandorę wraz z puszką pełną nieszczęść, plag i chorób.. Wpisz w każdą lukę brakujący fragment wypowiedzi, tak aby otrzymać spójne i logiczne teksty.. Powiedziałeś aby jedli mięso surowe.. Pierwszy numer pisma ukazał się w listopadzie 1926 r. w Paryżu.. Uzupełnij poniższe dialogi.. Wypowiedź powinna zawierać min.. Gromadzimy informacje o funkcjach mitu oraz poznanych mitologicznych opowieściach i ich bohaterach - Przypomnienie, ćw.. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czynów.. Tak moi mili gdyby nie on nie byłoby tej rozprawy, nie było by nas zgromadzonych na tej sali.Mowa obronna w sprawie oskarżonego Prometeusza Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Jego dzieło nie było jednak doskonałe, ludzie byli wątli i .Uważam iż ukaranie Prometeusza jest wielkim błędem ponieważ to on stworzył ludzi.. Ty po wybraniu worka z kośćmi byka, myśląc, że Prometeusz wyśmiewa Cię nie chciałeś spełnić jego prośby o ogień dla ludzi.. Pismo wychodziło co miesiąc w języku francuskim.. Wskazujemy w micie elementy realistyczne i fantastyczne - ćw.. Palce miał zakończone zbyt kruchymi paznokciami, by mu były obroną przed pazurami dzikich zwierząt.. pliss minimum na stronę taką z zeszytu Daje nasaajDrogi Zeusie, władco otaczającego nas świata!. Prometeusz próbował przechytrzyć Zeusa, gdy ustalono, które części ofiary należą się bogom, Zeus przejrzał podstęp i za karę odebrał .Prometeusz był dobroczyńcą ludzkości, wykradł ogień z Olimpu, dlatego bo kocha ludzi, zrobiłby dla nich wszystko.. Mowa obronna w sprawie oskarżonego Prometeusza Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Obrona.. to fragment Dialogów tego filozofa, w .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napisz list do Zeusa z prośbą o uwolnienie Prometeusza.. Zmierzam do końca.. Luki należy uzupełnić w języku angielskim.. Rodion Romanowicz Raskolnikow jest winny zarzucanych mu czynów.. Brakowało mu tylko ich siły.. 150 słów.Mit Prometeusza od początku dziejów fascynował artystów, filozofów, badaczy.. Szanowna Ławo Przysięgłych!. Było wspierane organizacyjnie i finansowo przez władze Francji i Polski w ramach rozwoju ruchu prometejskiego .9..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt