Antygona i julia charakterystyka porównawcza

Pobierz

Cechują ją przebiegłość, żądza władzy, egoizm.. Ale, co ciekawe, nie bierze się ono z zupełnych różnic charakterów, a raczej z ich podobieństwa - stanowią dwie bardzo silne osobowości, które nie mogą znaleźć porozumienia.Cenie ją za przywiązanie do rodziny, za poczucie pewnych wartości.Myślę, że Antygona zasługuje na naśladownictwo jej czynów, mimo że jak każdy posiada wady, i miała nieraz chwile słabości.. Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.Antygona to główna bohaterka tragedii Sofoklesa.. Postaci te są skontrastowane.. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. Kreon jest wujem Antygony.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona Kreon i Antygona to główni bohaterowie tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. 83% Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona (z cytatem) 83% Charakterystyka Antygony ; 82% Charakterystyka porównawcza Ismeny i Antygony.. Antygona i Ismena to dwie bardzo różniące się postacie.. Porywcza i wybuchowa, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, ze ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się rozkazowi króla.Charakterystyka porównawcza Kreona i Antygony.. Kreon dwukrotnie został królem Teb: raz po zamordowaniu szwagra Lajosa,… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice..

Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

potrzebuje co najmniej na 2 kartki w zeszycie A5 2 oceny | na tak 100%.. Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.. Dwie córki Edypa, Antygona i Ismena, są zestawione ze sobą w dramacie na zasadzie kontrastu.. Kreon jest władcą Teb i wujem Antygony.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. 2010-10-17 13:58:12 charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55Antygona i Kreon są głównymi bohaterami dramatu Sofoklesa pt"Antygona".. Antygona, tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa jest pełna dumy rodowej.. 2 0 Odpowiedz.. (2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Antygona i Ismena są córkami Edypa i Jokasty.. Ale Antygona była odważna, nie bała się śmierci.Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!. W necie juz szukałam ale za dużo tego.. Antygona jest córką z kazirodczego związku Jokasty i Edypa.. Dzieci z kazirodczego związku siostry przeklętych Eteoklesa i Polinejksa.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Obie siostry odróżniają się bowiem nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim charakterem..

Co to charakterystyka porównawcza?

Ma siostrę Ismenę i dwóch braci Eteoklesa i Polinejkesa.. Liczne rodzeństwo - dwoje braci i siostra, sprawiało, że w dzieciństwie nie czuła się samotna.. (2/2) Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieAntygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Antygona i Kreon są głównymi bohaterami tragedii antycznej Sofoklesa pt. "Antygona".. Cechował ją upór w walce o słuszną sprawę.Głównymi bohaterami starogreckiej tragedii Sofoklesa, zatytułowanej "Antygona" jest król Kreon i jego siostrzenica, Antygona.Te dwie postaci stanowią swoje przeciwieństwo.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Charakterystyka porównawcza dwóch postaci antagonistycznych z dramatu ''Antygona''.. Gdy stawką był Kirkor, była w stanie poświęcić wszystko, aby osiągnąć swój cel i zostać jego żoną.. Wobec tego samego wydarzenia - zakazu chowania przez Kreona jednego z braci - Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.83% Charakterystyka Antygony.. Oboje wywodzą sie z rodu Labdakidów.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek..

Chociaż pochodzą z tej samej rodziny to zdecydowanie się od siebie różnią.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.

Straciła rodziców i obu braci.. Podobne pytania.. Treść.. Antygona jest córką Edypa i Jokasty.. Antygonę oceniam pozytywnie, gdyż była osobą uczuciową, pobożną oraz odważną.. Antygona i Kreon to dwie przeciwstawne sobie osoby.. Łącza ich więzy krwi.. 2010-02-09 18:55:55; charakterystyka Antygony 2011-02-01 .Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu, który napisał Juliusz Słowacki.. Chciałbym prace o charakterystyce porównawczej Antygony i Ismeny .Streszczenie szczegółowe Prologos.. Jej ojcem był Edyp, władający Tebami z małżonką Jokastą.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. Filmy.. Ostatnie potomkinie tragicznego rodu Labdakidów.. Pełna obłudy i fałszu nie potrafi jednoznacznie wyznać Kirkorowi miłości.Charakterystyka porównawcza Kreona i Antygony Głównymi bohaterami tragedii Sofoklesa, zatytułowanej "Antygona" są: król Kreon oraz jego siostrzenica Antygona.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Została tylko z siostrą, Ismeną.. Ma żonę Eurydykę i syna Hajmona.Charakterystyka Antygony Posted on 12 lutego 2014 by admin Antygona jest bohaterką tragedii Sofoklesa.Jest córką Edypa i Jokasty.Ma siostrę Ismenę i braci Eteoklesa i Polinejkesa.Jest narzeczoną Hajmona i pochodzi z rodu Labdakidów, na których ciaży klątwa.• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieCharakterystyka porównawcza Antygony i Kreona..

I pod tymi względami są zupełnymi przeciwieństwami.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

Była ona córką Edypa i Jokasty, siostrą zmarłych Polinejkesa i Eteolkesa oraz Ismeny.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .Przydatność 50% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny.. Ale Antygona była odważna, nie bała się śmierci.Antygona - charakterystyka szczegółowa ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. [Zainspirowane innymi charakterystykami, bo czytałam ich z kilkadziesiąt, więc oczywiście po trochu do każdej podobna:)]Charakterystyka porownawcza antygony i julii.. W utworze poznajemy ją również jako narzeczoną Hajmona.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: róże dla safony opracowanie opis zawodu po rosyjsku opis zawodu po rosyjsku piotr sarzyński piata woda po puchatku cytata lechoń interpretacja psalm 127 analiza dzika kaczka krótkie streszczenieW czasie gdy bohaterka podejmuje decyzje, my przyglądamy się jej cechą charakteru.. Pochodziła z przeklętego rodu Labdakidów.Antygona była młodą dziewczyną mającą całe życie przed sobą,… Czytaj dalej →Jej charakter jest przeciwieństwem charakteru Aliny.. Antygona jest stanowcza, energiczna, troche porywcza i zarazem dumna.. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Mają jednak kilka cech wspólnych.. Antygona była córką Jokasty i Edypa, siostrą Ismeny i dwóch poległych braci: Eteoklesa i Polinejkesa.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa jest Antygona, pochodząca z królewskiej rodziny.. Antygona przyznaje się do popełnionego czynu i nie wstydzi się tego.. Obydwoje wywodzą się z rodu Labdakidów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt