Napisz szczęśliwe zakończenie romea i julii

Pobierz

Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Powinno to być oczywiste na podstawie tego faktu, że sztuka nie ma szczęśliwego zakończenia typu "pobrali się i żyli długo i szczęśliwie", ale kończy się być może wiecznym potępieniem - samobójczym paktem, jak przystało tragedii.Napisz opowiadanie nawiązujące do lektury ,,Romeo i Julia,, (szczęśliwe zakończenie) zadanie dodane 5 lutego 2017 w Język polski przez użytkownika Scarlett Orzechowska [Gimnazjum] romeo-julia Kiedy.Pewnego dnia Romeo wraz z Julią wybrali się do Ojca Laurentego z prośbą o małżeństwo Julia była zadowolona z potajemnego ślubu Teraz będziemy parą mówi.. Widział ją śpiącą na lóżku.. Tak naprawdę jedno z drugim ma niewiele wspólnego, a tytuł bloga powstał po przekształceniu mojego imienia.. Romeo jak się dowiedział o śmierci Julii szybko poszedł na miejsce ich potajemnych spotkań.. Biznes i Finanse (34918) Biznes i Finanse (34918) Wszystkie (34918) Banki (7626) Bankowość Elektroniczna (84) E-biznes (3888) Ekonomia (1854) Fundusze UE (617) .Szczęśliwe zakończenie Romea i Julii?. Był mu wierny, stawał w jego obronie.. Jest ciepły letni wieczór.. Wymyślił plan, który miał doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.Czytając tytuł tego wpisu i konfrontując go z tytułem bloga możecie odnieść mylne wrażenie, że dramat Szekspira był decydującym motywem wyboru nazwy..

Dopisz szczęśliwe zakończenie ich miłości.

Montek czyli wróg.. Żartobliwie charakteryzuje ją wierszowane streszczenie napisane przez Stanisława Barańczaka, niedawno zmarłego tłumacza Szekspirowskich dramatów, cenionego poety i eseisty (prywatnie brata Małgorzaty Musierowicz, autorki serii powieści dla młodzieży z cyklu Jeżycjada).Dotyczyły one zakończenia baletu, które Prokofiew zmienił na szczęśliwe - Julia budziła się ze śmiertelnego snu, by ocalić Romea przed samobójstwem.. - Chodźmy stąd- mówi Julia do Romea.napisz mi charakterystykę Romea albo Julii W. Szekspira 2008-12-21 21:56:02 W imieniu julii napisz list miłosny do romea 2010-05-03 14:31:36 Napisz streszczenie Romea i Julii .. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. O dziwo, funkcjonariusze państwowi zasugerowali kompozytorowi przywrócenie oryginalnego zakończenia historii kochanków, mimo że wszelki pesymizm nie był dobrze widziany z .Tragiczna historia Romea i Julii mogła potoczyć się inaczej.. 2014-02-15 12:59:17Napisz szczęśliwe zakonczenie "romea i julii" w formie dramatu Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Witamy na zalicz.net!. Mam napisać wypracowanie: Wyobraź sobie, że Romeo i Julia nie umarli.. Po przeczytaniu niezwłocznie pojechał na cmentarz w Weronie.. Szansę pojednania wrogów widzi w miłości Romea i Julii .. Romeo, który znajdował się w Mantui pewnego słonecznego dnia dostał list w którym była opisana cała intryga Ojca Laurentego, iż Julia została pochowana, lecz nie martwa tylko żywa..

Romeo i Julia szczęśliwe zakończenie.

Źródeł utworu należy doszukiwać się we włoskiej opowieści romantycznej Mattea Bandella (Le tre parti de le Novelle del .Geneza utworu i gatunek.. 4 marca 2020 .. Romea i julii Napisz co by było gdyby Romeo otrzymał list od Laurentego Napisz inne zakończenie historii bohaterów Romea i julii Napisz inne zakończenie historii miłości Romea i Julii Napisz jak mogłoby wyglądać życie bohaterów Romea i Julii Napisz jak potoczyłyby się losy .Napisz szczęśliwe zakończenie Romea i Julii.. - rozwiązanie zadania .. Ojciec Laurenty to człowiek spokojny, cierpliwy.. 225 wizyt.. ROMEO I JULIA(Z OSOBY ROMEA) zadanie dodane 1 grudnia 2014 w Język polski przez użytkownika Łukasz Górski [Gimnazjum]Nazajutrz służąca widzi Julię martwą.. Historia toczy się w Weronie i Mantui.. W wielkim fotelu z…Faktem jest, że Romeo i Julia to tragedia, a nie romans.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Język polski.. Potrzebuję pomocy.. Zakochała się w mężczyźnie, którego właśnie kochać jej nie wolno.. Niania poinformowała Julię, że to Romeo, syn Monteka.. Nie było dla nich żadnych przeszkód .napisz krótkie szczęśliwe zakończenie historii romea i.. - rozwiązanie zadania .. napisz krótkie szczęśliwe zakończenie historii romea i julii.. Pytania .. - A dla Romea nie było nikogo piękniejszego i słodszego niż Julia Kapullet.Romeo i Julia szczęśliwe zakończenie..

Macie jakieś pomysły?Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Kto mi napisze szczęśliwe zakończenie Romea i Julii?

Chciałby doprowadzić do zgody między zwaśnionymi rodami.. Salon siedziby Kapulletich i Monekich w Weronie został opanowany przez gromadkę dzieci.. Właśnie wszak ono zagrażało im, i ściągało nienawiść rodzin.Tragiczna historia Romea i Julii mogła potoczyć się inaczej.. Była załamana.. Romeo i Julia byli całkowicie uzależnieni od swoich rodzin - nie byli samodzielni.. Do zaproponowanego poniżej początku historii dopisz cztery wydarzenia, które doprowadziłyby do jej szczęśliwego zakończenia.. Zastosuj formę opowiadania, pamiętaj o dialogach, zastosowaniu opisu postaci i przyrody.. Nie było dla Julii droższego człowieka niźli Romeo Montek.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Szczęśliwe zakończenie Romea i Julii.. GENEZA: geneza Romea i Julii wygląda następująco: utwór powstał na pewno między rokiem 1591 a 1598;; około roku 1591 powstała najprawdopodobniej pierwsza redakcja tekstu;; w latach 1594-95 Szekspir wprowadził do tekstu znaczące poprawki, dokonując ostatecznej redakcji tragedii.. Jednak, skoro wszystko tak ładnie się ze sobą łączy, postanowiłam, że pierwszym tematem, jakim się zajmę, będzie…W sytuacji Romea i Julii: Trudno porównywać sytuację Romea i Julii z sytuacją współczesnych nastolatków..

Nie popełniliby wtedy samobójstwa, lecz nie wiadomo czy dane by im było szczęśliwe życie.

od Kasiek5011997 29.03.2011Można się zastanawiać jak potoczyłyby się losy Romea i Julii, gdyby dowiedzieli się o swoich wzajemnych planach oszukania rodzin przez pozorowana śmierć.. RdtZ0gTXoB6ku 1Romeo i Julia - dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira napisany we wczesnym stadium jego kariery.. Gdyby utwór naprawdę miał być komedią, powinien kończyć się szczęśliwie.. W takiej sytuacji rodzice mają prawo decydować o losie dzieci.Bliscy Romea byli ludźmi statecznymi, spokojnymi, pragnącymi w końcu zgody, natomiast krewni Julii to osoby porywcze, pełne wrodzonej impulsywności, agresji i niechęci, swych wrogów traktowali jako śmiertelne zagrożenie, które jak najszybciej trzeba zniszczyć.Tag: Napisz ciąg dalszy miłości Romea i julii.. Do zaproponowanego poniżej początku historii dopisz cztery wydarzenia, które doprowadziłyby do jej szczęśliwego zakończenia.. Biznes i Finanse (34922) Biznes i Finanse (34922) Wszystkie (34922) Banki (7626) Bankowość Elektroniczna (84) E-biznes (3890) Ekonomia (1855) Fundusze .Inne zakończenie historii Romea i Julii.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Inne zakończenie historii Romea i Julii.. Gdy Julia się obudziła zobaczyła jak jej ukochany leży przy niej nieżywy.. RdtZ0gTXoB6ku 1Benwolio to kuzyn Romea.. Obok niej leżała pusta buteleczka z trucizną.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Lektury; Jak napisać .. Romeo, który znajdował się w Mantui pewnego słonecznego dnia dostał list w którym była opisana cała intryga Ojca Laurentego, iż Julia została pochowana, lecz nie martwa tylko żywa.Napisz opowiadanie nawiązujące do lektury ,,Romeo i Julia,, (szczęśliwe zakończenie) 0 głosów.. Gdyby utwór naprawdę miał być komedią, powinien kończyć się szczęśliwie.. Przez admin .. ; Na scenie po raz pierwszy wystawiono Romea i Julię chyba w roku 1595, tuż po .Akcja Romea i Julii łączy motywy komediowe z tragicznymi.. Wyciągnąwszy od Romea nóż(chyba tak) dźgnęła sie nim.. Nikogo nie było w pokoju więc wszedł.. Prawdziwy przyjaciel.. Nie byli w stanie utrzymać się, musieli korzystać z majątku rodziny.. Mam na zadanie napisać opowiadanie Romea i Julii,które kończy się szczęśliwie ,a ma się zaczynać gdy ROMEO OTRZYMUJE LIST OD OJCA LAURENTEGO!Romeo i Julia - szczęśliwe zakończenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt