Plan wydarzeń karolcia wordwall

Pobierz

1.OuizSprawdż się!. Przedstawienie bohaterki (opis wyglądu i charakteru) i jej rodziny (mama, tatuś, ciotka Agata).. wiadomości.. 1 .Kirkor zasiega rady Pustelnika w sprawie wyboru zony.. Znalezienie przez Karolcię błękitnego koralika w szparze podłogi, gdzie stał dawniej kredens.. Zerówka Klasa 1.. Straty spowodowane .Title: Akcja "Książka to nie makulatura" Author: ICIM Last modified by: euro Created Date: 3/27/2020 10:42:00 AM Company: Ministerstwo Edukacji i Nauki Napiszcie plan wydarzeń wyprawy (ok 20 punktów).. Wizyta w domu towarowym i spotkanie Filomeny.. Po omówieniu lektury "Karolcia" Marii Krüger postanowiliśmy zrobić lapbooki, czyli "książki na kolanach" Umieściliśmy w niej plan wydarzeń, opis bohaterów, quiz związany z treścią lektury itp. ️ Była to dla nas świetna zabawa połączona z nauką.. Opis czarnej owieczki - Perełki.. Z pewnością każde dziecko marzy o tym, aby mieć taką możliwość.. porządkowaniu.. Karolcia Podsumowaniem tych zajęć było stworzenie z dostępnych w domu klocków lego - ulubionej postaci z bajki oraz wymyślenie kodu- szyfru pasującego do karty pracy, którą dzieciom udostępniłam.. Pierwsze życzenie - latająca taksówka.. o przeczytanym tekście.. przy pisaniu .. Dochodzi do pierwszej rozmowy Karolci z niebieskim koralikiem.Plan wydarzeń - informuje o przebieguzdarzeń.. Dziewczynka z ciocią odwiedzają dom handlowy, gdzie poznają czarownicę Filomenę..

Plan wydarzeń.

- 1., Stworzenie krzesła w fabryce firmy Hoga.. Goplana zamienia Grabca na jedna noc w wierzbe.. Korzyści z wyprawy.. Do grona jej wrogów dołączają natychmiast niegrzeczni bracia: Waldek i Robert.. Karolcia - Plan wydarzeń · 1.Decyzja ojca o przeprowadzce.. Odtwórz film, wypełniaj zadania razem z nauczycielem i łatwo nadrób zaległości!. 6.Koralik w rękach cioci.. przypomnieniu .. Niniejsze opracowanie zawiera subiektywny wybór linków.Uderzenie pioruna w stary dąb.. 7.Przedstawiam Wam plan wydarzeń - w świecie Karolci.. Karolcia znajduje błękitny koralik w szparze podłogi.. Rodzina Karolci przeprowadza się na ulicę Kwiatową.. Przedstawienie tytułowej Karolci i jej rodziny.. · 3.Lot taksówką nad ulicami miasta.. Redagowanie opowiadania.. Plan wydarzeń 1.Zagraj w grze o Milion uśmiechów!. powodzenia :-)Plan wydarzeń Plan wydarzeń 1.. Uzupełnijcie tabelę (dwie kolumny - 1. facebook.com/uczensamwdomu, mariusz_polo[email protected].. Tym razem pytania dot.. 9.Niewidzialnośc.. Karolcia wypowiada pierwsze życzenie i życzy sobie latającą taksówkę.. Odnalezienie błękitnego koralika w szparze podłogi.. LekcjaTemat : Lektura ,,Karolcia'' M. Kruger.Poznajemy tytułową bohaterkę.. Informacja o przeprowadzce do nowego mieszkania.. 2.Znalezienie koralika.. Dzień dobry!. Kirkor spotyka Aline i Balladyne.. Przedstawienie rodziny Popiołków - listonosza i jego córek bliźniczek..

5.Plan wydarzeń.

wg Justtrze.. Przedstawienie bohaterki (opis wyglądu i charakteru) i jej rodziny (mama, tatuś, ciotka Agata).. 5.Spełanianie życzeń Karolci przez koralik.. Znalezienie błękitnego magicznego koralika.. KOLEJNOŚĆ WYDARZEŃ Odwracanie kart.. Postać z bajki musiała według kodu stworzonego przez dzieci dotrzeć do biblioteki pełnej tajemnic.. Propozycja zamieszkania razem.. Wyczyszczenie koralika, który opowiada Karolci o swojej magicznej mocy.. Przygotowania do przeprowadzki.. Dorośnięcie Karolci i powrót do swojego wieku.Plan wydarzeń 1.. Karolcia ją dostaje - i przekonujemy się, że jest bardzo miłą, życzliwą i pozbawioną egoizmu dziewczynką.Karolcia - Plan wydarzeń 1.Decyzja ojca o przeprowadzce.. Spotkanie strzelca z piękną dziewczyną.. 4.Wizyta w domu handlowym i spotkanie Filomeny.. 4.Wizyta w domu handlowym i spotkanie Filomeny.. Pakowanie i przygotowywanie przenosin.. Koralik .Narysujcie plan wyprawy Bilba i jego drużyny.. Odrzucenie propPlan wydarzeń "Balladyny".. 6.Koralik w rękach cioci.. Zastanówcie się nad tym, co wyprawa przyniosła bohaterom.. Odkrycie właściwości koralika i pierwsze życze-nia Karolci.. Układanie planu wydarzeń jednej z nich i nadanie jej tytułu.. Karolcia - Plan wydarzeń 1.Decyzja ojca o przeprowadzce.. Poznawanie koleżanek i kolegów na nowym osiedlu.. Jak ma na imię główny bohater przygód Akademii Pana Kleksa?4..

Karolcia - plan wydarzeń Połącz w pary.

· 2.Znalezienie koralika.. 3.Lot taksówką nad ulicami miasta.. - 4.Ułóż życzenia Karolci, we właściwej kolejności.Karolcia - plan wydarzeń.. Czarodziejski lot taksówką i spotkanie z cza-rownicą Filomeną.. - 2., Krzesło w drodze na targi.. Śmierć Perełki i przyjście na świat Metki.. 6.Karolci na podstawie książki (Teams).. Informacja o przeprowadzce do nowego mieszkania.. Opiekę nad Metką przejmuje suczka Wierna.Zdobywcy II miejsca w V Konkursie Filmowym "Lektury w kadrze", kategoria wiekowa: gimnazjum.. Kostenlose Lieferung möglichKlasa 1 Polski czytanie ze zrozumieniem kolejność wydarzeń.. 7.Odzyskanie koralika przez Karolcię.1.. Po co nam plan wydarzeń?. 5.Nie było Cię w szkole?. Bohaterowie.. wg Paniwiola.1 - przeprowadzka., 2 - znalezienie niebieskiego koralika., 3 - zaczarowana taksówka., 4 - przemiana karolci w dorosłą pannę., 5 - pomoc mamie i starszej pani., 6 - zamiana karolci i piotrka w niewidzialnych., 7 - przygoda z lalką i samochodem., 8 - wizyta w piernikowym domku baby jagi., 9 - złe wiadomości o zamknięciu ogrodu., 10 - pomoc …Karolcia to powieść o przygodach małej dziewczynki, która staje się posiadaczką magicznego koralika spełniającego życzenia.. Kartę pracy dołączyłam w .Klasa 3a.. Film przygotowany przez zespół uczniowski z Publicznego Gimnazju.Zobacz quiz: Karolcia..

Kolejność wydarzeń Ustawianie w kolejności.

Zapisz w zeszycie .Karolcia zaprzyjaźnia się z kilkorgiem, zwłaszcza z Piotrem, Leszkiem, Dorotą, Agasią.. 8.Pokazanie koralika Piotrkowi.. Kłopoty .Wszystkie materiały pochodzą ze strony Twórcy są podani pod zadaniem.. Poznanie Filomeny - czarownicy, która chce zdobyć magiczny koralik.. Którą z części przygód jest Akademia Pana Kleksa?. 7.Odzyskanie koralika przez Karolcię.. Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od uporządkowania wydarzeń, które przeżyła Karolcia w książce napisanej przez Marię Kruger.. Znalezienie przez Karolcię niebieskiego kora-lika.. treści lektury.. Plan wydarzeń.. 2.Znalezienie koralika.. Zapisz na stworzonej mapce nazwy miejsc, przez które podążali członkowie wyprawy.. wypracowania świata przedstawionego: a) czas akcji: noc, koniec lata, początek jesieni b) miejsce akcji: "Na dzikich brzegach jeziora", "Pod tym się widzą modrzewiem" c) bohaterowie: realistyczni: - młodzieniec - strzelec fantastyczni: - dziewczyna - nimfa Plan wydarzeń 1.. - 3., Znalezienie krzesła przez Kukiego.. Opuszczenie mieszkania razem z ciotką Agatą.. Podróż latającą taksówką nad zakorkowanym miastem.. Zakochana Goplana knuje podstep.. · 4.Wizyta w domu handlowym i spotkanie.. 3.Lot taksówką nad ulicami miasta.. opowiadaniu.. Bo pomaga w: zapamiętywaniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt