Krótkie streszczenie o wojnie trojańskiej

Pobierz

Wojna trojańska trwała dziesięć lat.. Jednak jej przeciwnikiem jest Posejdon, który mści się za oślepienie Polyfema przez Odyseusza.. Po zakończeniu wojny trojańskiej Odyseusz wraz ze swoimi towarzyszami wyruszył w podróż powrotną do domu, na Itakę, gdzie oczekiwała na niego żona Penelopa z synem Telemachem.. Wydarzenia rozgrywają się w czasach starożytnych.Epos przedstawia powrót Odyseusza do rodzinnej Itaki po zakończeniu wojny trojańskiej.Źródła historyczne mówią, że Troja została zburzona ok. 1200 r. p. n. e.. Historia opisana przez Homer a w Iliadzie ma swój początek w opisanych w micie wydarzeniach.. Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.. Mimo to, Peleus postanowił wziąć ślub z boginią.. Najsławniejszym wojownikiem był Achilles, jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.. Każda z nich chciała je oczywiście otrzymać.Przydatność 60% Streszczenie mitu o "Wojnie trojańskiej".. W tym czasie Telemach żali się Atenie przybyłej pod postacią mężczyzny, że w ich domu panoszą się zalotnicy.Historia wojny trojańskiej - streszczenie.. Sytuację, za namową Zeusa, rozwiązuje Parys i wybiera Afrodytę.Mit o Troi i wojnie trojańskiej pozostawał dla kultury europejskiej mitem archetypicznym i państwotwórczym.. Filmy.. 2013-11-03 21:42:25 " Mit o Wojnie Trojańskiej" jest jakim rodzejem mitu?.

2013-09-14 14:57:17; Mit o wojnie trojańskiej czy nie ?

Dostali oni jednak ostrzeżenie od Temidy, która przypomniała im starą przepowiednią, mówiącą o tym, że owa śliczna panna urodzi syna, który będzie potężniejszy od swego ojca.Streszczenie mitu o "Wojnie trojańskiej".. Przynosi jabłko, które staje się przyczyną konfliktu między boginiami, o to, która z nich jest najpiękniejsza.. Sytuację, za namową Zeusa, rozwiązuje Parys i wybiera Afrodytę.. Zdarł zbroję żelazem, przekuł nogi, do ran włożył miedziane kolce, a ciało przywiązał powrozem do rydwanu.Wojna trojańska - streszczenie Wojna trojańska krótkie streszczenie (10 zdań) Na weselu Tetydy i Peleusa pojawia się nieproszony gość, bogini niezgody, Eris.. Filolog uważał, że dzieła są kompilacją współczesnych Homerowi .W dziesiątym roku wojny wśród Greków wybuchła zaraza.. Parys organizuje wyprawę do Sparty .Proszę o bardzo krótkie streszczenie mitu o Syzyfie 2011-09-14 19:19:55; Czas i miejsce akcji mitu "Historia Wojny Trojańskiej" Jana Parandowskiego 2011-09-18 17:32:40; Trzeba mi cos o wojnie trojańskiej takie małe streszczenie plis 2009-11-30 17:10:57; Poproszę o krótkie streszczenie mitu o bożku panie,Satyrze, Marsjaszu 2011-10-10 19 .Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej..

Zaproszenia odmówił jej Zeus.Opowiadanie o wojnie trojańskiej.

W Tetydzie zakochał się śmiertelnik - Peleus, książe tesalski.Krótkie streszczenie "Odysei" 1.. 2013-10-06 16:35:06; Wypisz wszystkich bohaterów mitu o wojnie trojańskiej 2011-11-12 13:48:31 Urażony wojownik odmówił udziału w zmaganiach, aż do momentu, gdy wrogowie podejdą pod jego namiot.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że o jej względy rywalizowali Zeus oraz Posejdon.. Kirkor, bogaty książę, prosi o radę w sprawie wyboru żony.. Najsławniejszym wojownikiem był Achilles, jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.. Uczta weselna odbywała się w pieczarze centaura Chejrona, który zastępował panu młodemu ojca.. Wojna ciągnęła się i pogarszała nastroje.Achilles pokłócił się z dowódcą greków, królem Agamemnonem i opuścił pole.. poleca 85 %.Wojna trojańska krótkie streszczenie (10 zdań) Na weselu Tetydy i Peleusa pojawia się nieproszony gość, bogini niezgody, Eris.. Na weselu Tetydy i Peleusa nieoczekiwanie pojawiła się Eris bogini niezgody i rzuciła jabłko z napisem "dla najpiękniejszej", aby skłócić obecne na przyjęciu Afrodytę, Atenę i Herę.. Zeus wyznaczył Parysa - syna Priama - króla Troi, aby .Wojna Trojańska - streszczenie.. Spory o to, czy wojna trojańska miała miejsce, zapoczątkował w 1795 roku Friedrich August Wolf, podważając autorstwo Homera Iliady i Odysei..

Ta obiecuje mu rękę ...Mit o wojnie trojańskiej streszczenie.

Przynosi jabłko, które staje się przyczyną konfliktu między boginiami, o to, która z nich jest najpiękniejsza.. Afrodyta zostaje wybrana najpiękniejszą przez Parysa w zamian za obietnicę ślubu z Heleną - żoną Menelaosa.. Wojna trojańska krótkie streszczenie (10 zdań) Na weselu Tetydy i Peleusa pojawia się nieproszony gość, bogini niezgody, Eris.. W pewnej chwili zjawił się niechciany gość - Eris, która rzuciła na stół weselny jabłko z napisem "dla .Streszczenie mitu o "Wojnie trojańskiej".. Sytuację, za namową Zeusa, rozwiązuje Parys i wybiera Afrodytę.Pilnie potrzebna charakterystyka Heleny z mitu o Wojnie Trojańskiej!. Na weselu Peleusa i Tetydy niespodziewanie pojawiła się niezaproszona na uroczystości bogini niezgody - Eris.. Kiedy jednak dowiedzieli się, że dziecko, które urodzi, przewyższy swojego ojca, zrezygnowali z ubiegania się o jej rękę.. Niestety od samego początku prześladował go pech, w wyniku którego tracił kolejnych członków załogi.Odyseja - streszczenie krótkie.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat.Najsławniejszym wojownikiem był Achilles,jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.. Kirkor podejmuje decyzję, że będzie prowadził walkę o tron dla .Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej!.

2010-10-17 17:07:50; Czy Iliada to mit o wojnie trojańskiej?

Na wesele księcia Peleusa i bogini Tetydy nie została zaproszona Eris - bogini niezgody.. Długo zdobywał początkowo niechętną i nieuchwytną boginię tesalski książę, Peleus.Streszczenie krótkie.. Wojna ciągnęła się się i pogarszała nastroje.Achilles pokłucił się z dowódcą greków,królem Agamemnonem i opuścił pole bitwy.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń.. 2013-12-13 08:45:09 Trzeba mi cos o wojnie trojańskiej takie małe streszczenie plis 2009-11-30 17:10:57 napisz streszczenie mitu Orfeusz i Euredyka 2010-10-14 12:50:48Streszczenie najważniejszych mitów, na podstawie ,.. CHARAKTERYSTYKA I OCENA CHŁOPÓW I INTELIGENCJI W "WE.. Streszczenie "Świtezianki" Adama Mickiewicza; Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.. Najsławniejszym wojownikiem był Achilles, jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.. Przyjaciel Achillesa - Patroklos - uzyskał jego zgodę, by dowodzić wojskami.Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej!. Rządy obecnego króla są złe i przynoszą nieszczęścia, bowiem jego korona jest fałszywa (prawdziwą Popiel III ukrył w lesie).. Kiedy Zeus i Posejdon byli jeszcze kawalerami, zabiegali o względy bogini morskiej Tedyty.. Na wesele nimfy Tetydy i królewicza Peleusa nie zaproszono bogini niezgody Eris.. Przynosi jabłko, które staje się przyczyną konfliktu między boginiami, o to, która z nich jest najpiękniejsza.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat.. Po chwili Achilles śmiertelnie ugodził Hektora "tam, gdzie kość, łączy szyję i ramiona".. Nowożytność.. Wojna ciągnęła się i pogarszała nastroje.Achilles pokłócił się z dowódcą greków, królem Agamemnonem i opuścił pole.. poleca 84 %.Streszczenie mitu o "Wojnie trojańskiej".. U Chejrona odbyło się huczne wesele.Mit o wojnie trojańskiej - krótki plan wydarzeń.. Patriotyzm i stosunek do wiary w III części "Dziadów" Zwyczaje i obyczaje szlacheckie w "Panu Tadeuszu"(2/2) Wojna trojańska - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat.. Wojna ciągnęła się i pogarszała nastroje.Achilles pokłócił się z dowódcą greków, królem Agamemnonem i opuścił pole bitwy.Wojna trojańska - powtórka, streszczenie z Lektury.. Treść.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat, tak samo jak tułaczka Odyseusza.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie.. Streszczenie.. Agamemnon musiał oddać swoją brankę, odebrał również Achillesowi piękną Bryzeidę.. Hera, Afrodyta i Atena pokłóciły się.. Pustelnik to król Popiel III, który został podstępnie usunięty z tronu ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt