Charakterystyka elfów z

Pobierz

Ich głos jest je­dwa­bi­sty, dla­te­go też w wol­nych chwi­lach zaj­mu­ją się śpie­wem i po­ezją.Wysportowany, zwinny, ma ostrzejszy słuch, lepszy wzrok i szybszy refleks niż zwyczajni ludzie.. Elfy nie lubiły krasnoludów ze względu na ich wygląd.. Często marzy i śni o swoim nowym, wspaniałym właścicielu, który kiedyś zabierze go z tego miejsca.Posiadają bardzo potężną magię.. Ich głównym uzbrojeniem były łuki oraz włócznie.. Ich dostojne, długie szaty były misternie tkane i bogato zdobione, sprawiające wrażenie wręcz magicznych.. Ad.3.Elf - humanoidalna rasa, jedna ze starszych ras, która przybyła na swoich białych okrętach na Kontynent o wiele wcześniej niż ludzie.. Cechują się często mrocznym i raczej złym charakterem.. Kieruje się przy tym własnym kodeksem.. Rysy twarzy cudownych istot były smukłe i niezwykle szlachetne a ich ostro zakończone uszy nadawały im intrygujący wygląd.Elfy z krainy Rivendell potrafiły przepowiadać przyszłość lecz w bardzo ograniczonym stopniu.. Przeciętny elf arystokrata, ze swoimi 200 cm wzrostu jest w stanie patrzeć z góry na prawie każdego.. Piękni, długowieczni, o lotnych umysłach są uosobieniem ideaów arystokracji.. Osobowość Thranduil był bardzo mądrym elfem i dumnym królem.Zanim wędrowcy poznali osobiście króla elfów, usłyszeli o nim od Bombura, który ujrzał tę postać we śnie..

Jak wyglądały?Charakterystyka elfów Podobne tematy.

Pomimo swojej sytuacji ma bardzo miłe i sympatyczne usposobienie.. "Biesiadnicy mieli kwiaty wplecione w lśniące włosy, drogie kamienie, zielone i białe, błyszczały im na kołnierzach i pasach, twarze i pieśni tchnęły wesołością.. Science fiction(z angielskiego science- nauka i .Charakterystyka Elfy były długowieczne, a ich twarze z reguły szczupłe i wyraziste.. Jeździ na koniu o imieniu Płotka.. Stworzenia przyozdabiały kołnierze i pasy zielonymi i białymi kamieniami.. Elfów z Rivendel 2011-02-16 17:29:56; Elfy z Doliny Rivendell - Hobbit 2010-10-24 14:07:21; Podasz mi opis doliny dzikich róż i doliny wiśni ?. Jeśli idziesz lasem i spotkasz wiewiórkę nienaturalnej wielkości, zbierającą orzechy do wielkiego wora z napisem "Eko" to nie martw się, to na pewno elf.. 83% Plan wydarzeń "Hobbita, czyli tam i z powrotem".. Zwykle zamieszkują bagna, ciemne lasy lub jaskinie, a także podziemia.. Ich główną bronią był łuk.. Rasę ową charakteryzował również wzrost.. Nie potrafiły zaufać osobom, których nie znały.Jak miał na imię król elfów leśnych i jak wyglądał- lektura Hobbit 2013-11-10 09:38:40; Kto mi napisze opis?. Były bardzo wysokie, o szczupłej budowie ciała.. Ponadto, w czymkolwiek nie byłbyś ostatecznym arcymistrzem, bądź pewien, że elfy ileśtam tysięcy lat temu robiły to lepiej.Elfy z Doliny Rivendell 1..

Są okrutne i bezwzględne, nienawidzą elfów.

Uznawani za najpiękniejszą i najmądrzejszą rasę w Śródziemiu, w szczególności dzięki swojej nieśmiertelności.. Ich ubiory były lekkie, w kolorach otaczającej ich przyrody.. Potrafią też dobrze władać mieczami oraz łukami.Nie udało im się to, ponieważ Bilbo uratował swoich przyjaciół.. Jego zadaniem jest zabijanie na zlecenie potworów - bazyliszków, strzyg, smoków.. Krasnoludowi przyśniła się wielka uczta z udziałem tajemniczej postaci, której głowa przyozdobiona była koroną z liści.Wkrótce okazało się, że był to król leśnych elfów, który w rzeczywistości prezentował się bardzo okazale i dumnie: Nie ufają nikomu i potrafią być bardzo agresywne.Motyw utworu pochodzi z duńskiej ballady przetłumaczonej na niemiecki przez Johanna Gottfrieda Herdera, w tej wersji postać złego ducha nazywa się ellerkonge, co jest inną formą elverkonge, czyli król elfów.W wersji Herdera pojawia się jako kalka językowa Erlkönig, oznaczająca 'króla olszyn', 'króla olch'.. Była to jedna z wad, którą posiadały, być może dlatego były tak wrogo nastawieni do podróżujących.. Obce są im natomiast porywczość, gwałtowność, brutalność i przemoc.. Dzierżył też berło z rzeźbionej dębiny i bursztynowym klejnotem..

Od elfów z zachodu rożni je to, że są mniej mądre.

Są związani ze światem i przyrodą.. Wytwarzają przedmioty bardzo wytrzymałe.. Perfekcyjnie opanowali sztukę czarnej magii.. Z początku elfy były pomniejszymi bożkami natury i płodności, później były przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne.Legolas - charakterystyka.. W momencie rozpoczęcia akcji piesek ma sześć miesięcy i mieszka w schronisku dla zwierząt razem ze swoją siostrą.. Kpiono sobie z ich długich bród .Elfy leśne lubiły spędzać czas na ucztowaniu: 1. podawały puchary z rąk do rąk 2. rozpalały ogniska 3. śpiewały 4. grały na harfach "Puchary krążyły z rąk do rąk, elfy podawały je sobie nawet poprzez ogniska, śpiewając przy tym i przygrywając na harfach".. 2011-05-04 20:28:56; J.POLSKI hobbit opis krasnoludów 2010-01-05 17:47:34Na kołnierzach i pasach błyszczały drogie kamienie, zielone i białe.. (Północnoniemiecka forma rzeczownika die Erle 'olcha' brzmiąca .Elfy leśne lubiły spędzać czas na ucztowaniu: 1. podawały puchary z rąk do rąk.. Przywódca elfów był serdecznym przyjacielem Gandalfa, dlatego też z wielką radością ugościł u siebie wędrowców.Charakterystyka Thranduil, jako król elfów z Mrocznej Puszczy, nosił koronę.. Nie oznacza to jednak, że elfy są bezbronne.Elfy były jednymi z piękniejszych - o ile nie najpiękniejszymi - stworzeniami zamieszkującymi Śródziemie..

"Był też obcy elf w zielonobrunatnym stroju, Legolas, syn Thranduila, króla elfów z północnej części Mrocznej Puszczy."

"Miał rysy twarzy szlachetne i piękne jak władca elfów, był silny jak wojownik, mądry jak czarodziej, dostojny jak król krasnoludów, a łagodny jak pogoda latem".. Gracja nierozerwalnie kojarzy się z tą .Tytułowy i pierwszoplanowy bohater powieści.. Główne frakcje elfów: Aen Elle Aen Seidhe Pomniejsze frakcje: Leśne Elfy Czarni Seidhe Istniała również tajemnicza grupa Aen Saevherne, Wiedzących, żyli oni jednak pomiędzy innymi elfami.. Elfy są wysokie i smukłe.. Elfy były wesołymi stworzeniami. ". Elf z krasnoludem razem wkroczyli do Minas Tirith, a Gondorczycy na ulicach na ulicach ze zdziwieniem patrzyli na tę osobliwą parę, bo Legolas jaśniał nie spotykaną wśród ludzi .Miał bardzo szlachetne rysy twarz, jego postawa, ubiór, gestykulacja, sposób poruszania się i wysławiania - wszystko to dawało obserwatorowi poczucie, że ma do czynienia z personą wybitną, niezwykle dystyngowaną, na najwyższym poziomie.. "Ich kobiety mają ładne plecy - z dwóch stron.. Charakterystycznym elementem były spiczaste uszy, długie palce i małe, drobne, pozbawione kłów zęby.Elfowie, Quendi ( qya.. "Puchary krążyły z rąk do rąk, elfy podawały je sobie nawet poprzez ogniska, śpiewając przy tym i przygrywając na harfach".. Ćwiczyły wyrabianie pięknych przedmiotów.. Jesienią była zrobiona ze splatanych jagód i czerwonych liści, natomiast wiosną z leśnych kwiatów.. Elfy to magiczne stworzenia, które zamieszkują Mroczną Puszczę.. Elfy uważa się za najstarszą i najbardziej dojrzałą z ras.. Elfy miały wiele języków, ale potrafiły też porozumiewać się za pomocą myśli.Oczy, sil­nie od­bi­ja­ją­ce świa­tło gwiazd, były za­zwy­czaj sza­re, cho­ciaż zda­rza­ły się też ciem­ne.. Niestety nie potrafiły ufać nieznajomym.. 3. śpiewały.. Omów specyfikę gatunku na wybranych przykładach.. 87% Baśń; 85% "Król Elfów" Johann Wolfgang Goethe RomantyzmCharakterystyka [ edytuj | edytuj kod] Zazwyczaj znajdują się w stanie konfliktu z innymi odmianami elfów.. Elfy odznaczają się bardzo dużą mądrością, znane są z rozwagi, chłodnego osądu rzeczywistości, widzenia rzeczy i zdarzeń w bardzo szerokiej perspektywie.. Nie wolno mu wiązać się z ludźmi, utrzymywać z nimi kontaktów, ale nie przestrzega tego zakazu.Elfy leśne charakteryzowało to, że miały we włosy wplecione kwiaty.. Hobbit rozumie ich język dzięki pierścieniowi.. Mówiący) - pierwsza rasa z Dzieci Ilúvatara, nazywana z tego powodu "Pierworodnymi".. 2. rozpalały ogniska.. Na początku wszyscy posiadali miano Eldarów nadane im przez Oromëgo, ale później nosili je tylko ci, którzy poszli za nim na Zachód.Elf - stworzenie rodem z mitologii germańskiej, wykorzystywane w licznych książkach, filmach i grach w konwencji fantasy.. Elfy leśne zajmowały się głównie biesiadowaniem i budowaniem szałasów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt