Członkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami

Pobierz

ściągnij mp3.. A dzisiaj jestem szczesliwa, ze dzieki Pani pomocy, mojemu dziecku.. słownictwo o rodzinie i zwierzetach.. rozpocznij naukę.. Aby rozróżnić rzeczowniki w niemieckim używamy rodzajników: męski - "der", żeński - "die" oraz nijaki - "das".Test: rodzina po niemiecku :) Opis testu: podaj niemiecki odpowiednik członka rodziny podanego po polsku :) Liczba pytań: 18 Poziom: Średni Rozwiązany: 4579 razy Średnia ocena: 6,00 (2 oceny) Średni wynik: 58% Autor: karolciasztramska Tagi: brak.. Powyższych słówek możemy użyć w bardzo wielu sytuacjach, począwszy od codziennych rozmów, a .Kierunki i strony świata po niemiecku to wiedza, która jest po prostu praktyczna.. Komentarze (0): Chcesz dodać komentarz?Ułożone według alfabetu babcia - la nonna ż brat - il fratello m ciocia - la zia ż córka - la figlia ż dziadek - il nonno m dziadkowie - i nonni m kuzyn - il cugino m kuzynka - la cugina ż ojciec - il padre m mama - la mamma ż matka - la madre ż rodzeństwo - i fratelli m rodzice - i genitori m siostra - la sorella ż syn - il figlio mPodział ról po niemiecku - on ciągle żywicielem rodziny.. potrzebuje na szybko OPIS PO NIEMIECKU MOICH FERII ZIMOWYCH KTORE SPĘDZIŁAM W GÓRACH LUB NAD MORZEM Z KOLEŻANKA.. Poniżej znajdziecie zwierzęta po niemiecku z tłumaczeniem na język polski, podzielone na grupy.. Ssaki (Säugetiere) po niemiecku:Przedmioty szkolne po niemiecku - przykładowy plan lekcji..

die Mutter.Członkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami.

Mówiąc szczerze, język niemiecki nigdy nie był moim ulubionym przedmiotem w szkole.. Jeżeli musicie opanować specjalny zakres słownictwa warto poświęcić mu więcej czasu i przyswajać go sobie na różne sposoby.sprzedawca - der Verkäufer.. aktywuj konto premium przykładowe .W języku niemieckim występuje rodzajnik określony, nieokreślony i zerowy.. rozpocznij naukę.. Polecam - Niemiecki od podstaw do sprawnej komunikacji - czesc I.Meble po niemiecku z rodzajnikami- tematyczny zestaw słówek.. Tak to już jest, że szkoła potrafi zniechęcić do wielu przedmiotów.. na spacerze z psem.. czekając w kolejce.Podacie rodzajniki z niemieckiego ( do członków rodziny ) .. siostra.. Członkowie rodziny po niemiecku 2013-01-21 15:08:16; Kochasz kogoś innego niż członkowie twojej .W języku polskim od razu rozpoznamy rodzaj rzeczownika (ten talerz, ta sukienka, to dziecko), w niemieckim nie jest to aż tak proste.. Powyżej zaprezentowaliśmy najważniejsze nazwy państw po niemiecku.. Za kilka tygodni jej rodzina będzie jedną z 200 rodzin, które się tam wprowadzą.Kraje po niemiecku - film z wymową.. Mam .Nazywam się Diana Korzeb.. Do dzieła!. 0 16 fiszek mlgrztczech.. 5 0 Odpowiedz.. Kiedy przeważnie straumatyzowani .test z niemieckiego członkowie rodziny.pdf (22 KB) Pobierz..

... członkowie rodziny i zwierzęta.

te najprostsze mama tata dziadek babcia syn ciocia wujek brat córka 5 ocen | na tak 100%.. Nauka tego słownictwa jest dość prosta, ponieważ większość nazw jest bardzo podobna do polskich lub angielskich odpowiedników.. W tabelce poniżej znajdziesz najważniejszych członków rodziny po niemiecku wraz z rodzajnikami: der Bruder.. Ułóż jednak również sam/-a kilka zdań, by utrwalić materiał o porach dnia po niemiecku.. Możemy go również użyć na przykład podczas mówienia o .Aby lepiej je zapamiętać najlepiej jest wybrać się do zoo, i spróbować nazwać wszystkie zwierzęta po niemiecku.. test z niemieckiego czlonkowie rodziny .. najwazniejszych czlonkow rodziny po niemiecku wraz z rodzajnikami:W tym odc.. Ilość pytań: 48 Rozwiązywany: 20011 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Zobacz również jak budować zdania w języku niemieckim.. Określa rodzaj rzeczownika (męski, żeński, lub nijaki).. Pomagam moim kursantkom rozgadać się po niemiecku w ramach zajęć indywidualnych i Kawiarni Językowej.. Wielokrotnie używamy nazw kierunków świata nawet nie zdając sobie z tego za bardzo sprawy.. ściągnij mp3.. Kliknij na zdjęcie, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak mogę Ci .To oznacza, że musimy pracować jako jedna rodzina, musimy rozumieć się w ten sposób.. Rodzina.. × Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem na spacerze z psem czekając w kolejce przed snem Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium..

... Uzupełnij zdania rodzajnikami.

Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem.. Określając położenie miejsca, budynku lub ulicy wykorzystujemy właśnie słownictwo z tego zakresu.. Ulega odmianie przez przypadki i rodzaj.. Jestem lektorką niemieckiego i autorką materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla osób, które chcą się nauczyć codziennego niemieckiego.. GroBmutter ( babcia ) GroBvater ( dziadek ) Mutter ( mama ) Vater ( tata ) Schwester ( siostra ) Bruder ( brat ) Onkel ( wujek ) Tante ( ciocia ) Cousin ( kuzyn ) Cousine ( kuzynka ) Podacie rodzajniki .. Lista również do wglądu na: członkowie rodziny po niemiecku.. Jeśli udaje się wam zrobić to bez problemu, to znaczy że opanowaliście ten dział.. Kończąc ten krótki wstęp zapraszam Cię do nauczenia się kilku słówek z działu rodzina po niemiecku.. A jaki jest twój ulubiony przedmiot szkolny?. Jeśli znacie jeszcze jakieś zawody po niemiecku, napiszcie je w komentarzu a my umieścimy je na stronie :)Dec 28, 2020Niemiecki - Rodzina.. Wiedza przyswajana w ten sposób jest niestety bardzo ulotna.. : ) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNiemiecki Rodzina - Test.. Powiązane tematy.. Moim ulubionym przedmiotem był zawsze język…angielski..

Do opisu rodziny potrzebujesz oczywiście wszystkich jej członków.

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych zdań.. Po wojnie i okresie powojennym, kiedy kobiety musiały pogodzić swoje obowiązki z obowiązkami mężczyzny-żywiciela rodziny, w Republice Federalnej Niemiec dość szybko przyjął się na nowo stary model relacji damsko-męskich w rodzinie.. udalo sie ruszyc z miejsca.. Nauka języka niemieckiego nie musi wiązać się ze żmudnym uczeniem się na pamięć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt