Czy warto przeczytać książkę w pustyni i w puszczy

Pobierz

2011-01-17 18:37:38Przydatność 60% Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".. Po drodze spotyka ich wiele przeciwności losu.. Głównymi bohaterami są odważny Staś i mała Nel.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed.hej też mam to zadanie dużo nie mam ale mam nadzieję że choć trochę pomogę: Moim zdaniem warto było przeczytać książkę pt.,,w pustyni i w puszczy"ponieważ jest ona bardzo ciekawa.Opowiada ona o Stasiu i Nel które przeżywają wiele przygód.Książka ta na początku może wydawać się nudna ale już w środku jest bardzo wciągająca.8 ciekawostek o książce "W pustyni i w puszczy".. 2 x 45 min 45 min 45 min 2 x 45 min 2 x 45 min Scenariusz z wykorzystaniem metody dyskusji.Miałam chwalić "W pustyni i w puszczy" ale panegiryk żadną miarą z tego wyjść nie chciał.. Nie mogę się też zdecydować czy powinna być lekturą, czy nie.Dlaczego warto przeczytać książkę pt.. Ukazuje ona jak trudno jest przetrwać na pustyni.. Można się więc domyślić, że do lektury zasiadałam głęboko zniechęcona.Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".. :D naprawdę warto poczytać/Henryk Sienkiewicz napisał przygodową książkę pt.,W pustyni i w puszczy''.. 2010-05-04 17:58:48 Warto przeczytać książkę pt "Naznaczona" 2010-09-12 15:44:42W pustyni i w puszczy to naprawdę bardzo ciekawa historia..

Dlaczego warto przeczytać książkę "W pustyni i w puszczy"?

Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. W pustyni i w puszczy?. Napisz list zachęcający do przeczytania w "Pustyni i w puszczy " długi.. Ta książka jest lekturą szkolną i dobrze, bo moim zdaniem naprawdę warto przeczytać tę historię.Vera20.. Pod takim tytułem i w ramach projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" promującego czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, uczniowie klasy V zorganizowali dla uczniów klasy IV nietypową lekcję.. Można się z niej wiele nauczyć.. W pustyni i w puszczy można zaliczyć do klasyki literatury polskiej.. Podziel się wpisem!Temat: Co warto przeczytać i dlaczego?. Odmień w czasie teraźniejszym czasownik sprzątać.. 2011-12-17 20:26:22; Czy czytałeś/aś lekturę,,w pustyni i w puszczy "?. 2011-12-25 14:34:07; Dlaczego warto przeczytać książkę pt. Ksiązka w pustyni i w puszczy zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, ponieważ jest bardzo pouczająca kiedy możemy poznać wiele dotychczas nieznanych dla nas zwierząt,oraz jak poradzic sobie w trudnych warunkach życia na pustyni.September 2018 1 839 Report.. Na początku patrzyłam na nią przez pryzmat obowiązkowej lektury szkolnej i opowieści starszych koleżanek, które współczuły mi konieczności czytania tej książki..

2011-01-28 10:55:40 Kto czytał książkę "W pustyni i w puszczy "?

Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Jest to powieść z elementami, które dorosłego człowieka w 2016 roku mają prawo irytować.. "W pustyni i w puszczy" ponieważ ta książka bardzo rozwija wyobraźnie.. Odpowiedź jest prosta -młodzi ludzie często źle nastawiają się do rzeczy, do których są zmuszani.. Jest to piękna książka dzięki, której można nauczyć się wielu gatunków zwierząt i roślin występujących w miejscach odwiedzonych przez bohaterów.Staś i Nel wykazali się wielką odwagą godną pozazdroszczenia.Czy, Twoim zdaniem, warto sięgnąć po książkę "W pustyni i w puszczy"?. Napisz krótki tekst, w któ-rym zachęcisz (lub zniechęcisz) swoich rówieśników do przeczytania powieści.. Książka ma w sobie coś co zachęca dzieci, młodzież a nawet dorosłych do swego czytania.. Moją tezę postaram się .Książkę "W pustyni i w puszczy" przeczytałam w 4. lub 5. klasie podstawówki.. Dzieci są porwane przez beduinów.Dlaczego warto przeczytać tę książkę?. Question from @Kira1298 - Szkoła podstawowa - Polski.. Wypatruję coraz bardziej niecierpliwie.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Książkę pt.. Dlaczego warto przeczytać książkę skrzynia władcy Piorunów Podaj 3 przykłady edziaw77 October 2020 | 0 Replies ..

W pustyni i w puszczy?

Opowiada ona o dzieciach,Stasiu i Nel,którzy zostali porwani do głębi Afryki,gdzie mają fantastyczne przygody.Razem z niewolnicą Meą,murzynem Kalim,słoniem Kingiem oraz psem Nel,Sabą podróżowali za niewolą Beduinów i Chemisa,Idrysa i Gebrha,Sudańczyków.W końcu książki,gdzie byli w dżungli,Staś .Myślę, że warto było przeczytać książkę p.t.. Ma to być wypracowanie min.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".. Chłopca porwali handlarze niewolników.. Krzysiek miętus - jednak warto się trochę uczyć, by wiedzieć, że w 5 klasie ma się nawet 12 lat ;) /// odp.. Odmień w trybie rozkazującym czasownik opiekować się.Kiedy ja czytałam tę książkę nie byłą dla mnie zabardzo interesująca przez te wszystkie opisy przyrody .Lecz później akcja zaczęła się rozwijać i nawet te opisy mi już tak nie przeszkadzały.Hmm nakońcu stwierdziłąm że książka była dość nudnawa ,ale coś w niej sprawiło ,że chciałam ja przeczytać jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz.. Akcja toczy się w Afryce.. Podczas czytania przygód Stasia i Nel bardzo dobrze się bawiłam przenosząc się wgłąb Afryki.. Skłamałabym, mówiąc, że w tej książce absolutnie nic mnie nie zaciekawiło, ale myślę, że to jeden z tych utworów, gdzie dobry pomysł to .Napisz wypracowanie dlaczego warto przeczytać w pustyni i w puszczy..

Ale czytałam bardzo fascynującą książkę pt. "W pustyni i w puszczy".

Nigdy go nie odnaleziono.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.Czy warto przeczytać tą lekturę?. Kategorie: Lektury, Quizy.. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.. 2 strony plis muszę to dosłać dzisiaj więc szybko i starannie oddam dużo punktówW pustyni i w puszczy to lektura warta przeczytania.. Tagi: polskie lektury, sienkiewicz, szkoła.. usunęłam /// Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-01-17 18:49:33Warto przeczytać "W pustyni i w puszczy".. Ja osobiście słowo lektura kojarzyłam zawsze z czymś nudnym co trzeba przeczytać.W pustyni i w puszczy, jest dosyć ciekawą książką, którą warto czytać ze względu na swoją treść, która jest bardzo pouczająca i ciekawa przede wszystkim.. Pierwowzorem Stasia był jedyny syn polskiego inżyniera - Mieczysława Gieniusza - pracującego przy budowie Kanału Sueskiego.. Napisz w punktach.. Odkryłem, że wydawnictwo podało spis treści: Wokół "W pustyni i w puszczy".W pustyni i w puszczy Wyjaśnij: fatamorgana, burza piaskowa,białe godziny, pora dżdżysta bread fatamorgana-zjawisko optyczna, powstające na pustyni lub na morzu w skutek załamania i odbicia światła w warstwach powietrza o różnej temperaturze, polega na ukazywaniu się bardzo odległych obrazówW Pustyni i w Puszczy to książka, która moim zdaniem nie powinna znajdować się w kanonie lektur szkolnych.. Opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy muszą samotnie przebyć trudną podróż przez Afrykę.. Dlaczego?. Lektura porafi zarówno wzruszyć, jak i rozśmieszyć czytelnika.Kolejną zaletą jest wykonanie książki, na pewne będzie zdobić każdy regał.Mimo jakości książka nie jest bardzo droga.Zachęcam Cię do przeczytania lektury "W pustyni i w puszczy"autorstwa Henryka Sienkiewicza Uważam ,że ta książka jest bardzo ciekawa.. Napisał ją .I teraz -po lekturze -nie jestem pewna, czy mogłabym tę książkę komukolwiek polecić.. Od tamtego czasu czekam na zapowiedzianą książkę o tej powieści.. Co prawda będę dalej próbować przyzwyczaić się do Karpowicza, ale już zdecydowanie ostrożniej.. Pamiętam naszą dyskusję o "W pustyni i w puszczy" z Danusią, autorka interesującego blogu.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Pozwala na odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc jak i na poznawanie obcych kultur i historii narodów.Użytkownik Ceneo Polecam Ocena: 4/5 Wystawiono 13 lat temu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt